Žingsnis po žingsnio link sveiko kūno

pagal | 2016-03-03

SteperiaiAntikos filosofai yra pasakę: gražiame kūne, graži siela, visgi, šiandien sveikos mitybos specialistai bei medikai galėtų šiek tiek pakoreguoti šį pasakymą: sveikame kūne, sveika siela. Bene didžiausia mūsų vertybė – sveikata – yra neabejotinai vienas svarbiausių dalykų kiekvieno žmogaus gyvenime. Net ir nesportuodami, daugybė vyrų bei moterų visame pasaulyje suvokia, jog tik tam tikrų treniruočių bei subalansuoto maisto pagalba galima pasiekti stebinančių rezultatų. Žinoma, prieš tai nei karto nesportavusiems asmenims gali būti iš tiesų sudėtinga priprasti prie griežto treniruočių grafiko, tačiau tik valios bei pasiryžimo dėka net ir didelės ištvermės reikalaujantis sportas gali būti lengvai prisijaukintas. Tiek pradedantiesiems, tiek profesionaliems sportininkams vienas geriausių sporto įrenginių gali būti steperis. Steperiai – tai sporto treniruokliai, skirti žemo intensyvumo veiklai. Tarsi lipimas laiptais, ar žingsniavimas aukštyn žemyn pakylomis, tokia mankšta padeda pagerinti širdies bei kraujagyslių veiklą. Ne ypatingai didelio intensyvumo kardio treniruotės tuo pačiu metu dailina šlaunų, sėdmenų, kojų sritį. Raumenys ir graži išvaizda yra svarbu, vis dėlto, steperiai yra labiau orientuoti į sveiko kūno norinčius asmenis.

Kaip ir didžioji dalis profesionalių treniruoklių, taip ir steperiai visiškai nekenkia žmogaus kojų sąnariams. Pagrindinis šio įrenginio principas atsispindi steperio pavadinime: žingsniuodamas žmogus degina kalorijas. Tai reiškia, jog pavojingas cholesterolis nesikaupia ant kraujagyslių sienelių, vėliau jų nekemša todėl savotiškai išvengiama tokių ligų kaip trombozė, infarktas ir pan. Nors daugiausiai žingsnių dėjimas specialioje steperio programoje stiprina širdies bei kraujagyslių veiklą, tačiau treniruojantis ant šio įrenginio tarsi mokomasi iš naujo kvėpuoti: tai stimuliuoja ritmingą kvėpavimą, kvėpavimo takų sistemoje ilgainiui nesivysto įvairūs sutrikimai.

Steperiai taip pat ypatingi tuo, jog jie yra mobilūs. Su jais galima treniruotis ir namuose, ir gryname ore: sode, balkone, sodyboje ir pan. Žinoma, pasiimti steperio su savimi į tolimą kelionę galbūt ir nepavyks, tačiau mažesnio dydžio steperiai gali būti transportuojami nedideliais atstumais, o tai reiškia, jog sudaroma galimybė nenutrūkstamai treniruotis ir gerinti savo fizinę būklę. Su moderniu, šiandien įvairiomis kainomis parduodamu steperiu galima nesunkiai gerinti savo sveikatą ir ateityje išvengti kai kurių rimtų ligų.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.