Vaistai ir liaudiškos priemonės nuo plaukų slinkimo

pagal | 2016-03-21

Slenka_plaukai

Kiekviena moteris kasdien susiduria su plaukų slinkimu. Kai iškrenta vienas kitas plaukas, tai atrodo normalu. Bet kai visur – ant pagalvės, vonioje po maudynių, ant grindų, ant automobilio sėdynės, ant drabužių kasdien matai kuokštus savo plaukų, kyla didžiulis nerimas. Nenaudėlis veidrodis taip pat nepakelia nuotaikos, nes puri šukuosena tampa praeitimi.

Todėl natūraliai kyla klausimas – ką gi daryti ir kokių priemonių imtis, kad šis baisus procesas pagaliau liautųsi? Priemonių ir metodų nuo plaukų slinkimo šiandien yra begalė. Tačiau svarbiausia išsiaiškinti priežastį, kuri privedė prie tokios nemalonios situacijos. Kai bus aiški plaukų slinkimo priežastis, tik tada galės padėti įvairių priemonių kompleksas.

Medicininė pagalba

Jei pastebėjote, kad labiau ima slinkti plaukai, būtinai apsilankykite pas trichologą, galvos odos ir plaukų specialistą. Gydytojas tiksliai nustatys plaukų slinkimo priežastį ir skirs specialų gydymą.

Šiandien yra didžiulis pasirinkimas vaistinių preparatų, stiprinančių plaukų svogūnėlius ir užkertančių kelią plaukų slinkimui. Pirmiausia, tai vitaminai ar jų kompleksai, kuriuos gydytojas gali skirti. Jei situacija išties bloga, gydytojas gali skirti leidžiamus vitaminus. Skirtingose situacijos teigiamai veikia daugelis vitaminų.

Dažniausiai, kai plaukai slenka kuokštais, skiriamas:

Vitaminas A – šaknims stiprinti;

Vitaminas B1 – saugoti plaukus stresinėse situacijose;

Vitaminai B3 ir B6 – apsikeitimo medžiagomis procesams aktyvinti;

Vitaminas B5 – plaukų folikulų stiprinimui;

Vitaminas B7 – kaip geriausia vaistinė priemonė plaukų slinkimui gydyti;

Vitaminas B8 – padeda plaukų šaknims geriau įsisavinti kitus vitaminus;

Vitaminas B9 ir E – ląstelėms atnaujinti;

Vitaminas B12 – aprūpinti plaukų šaknis deguonimi;

Vitaminas C – imunitetui stiprinti;

Vitaminas F – plaukams stiprinti.

Taigi vitaminai yra pagrindinė gydymo priemonė slenkant plaukams.

Ką dar naudoti nuo plaukų slinkimo?

Žinoma, nesibaiminant galima naudoti vaistinius preparatus, pagamintus augaliniu pagrindu. Šiandien jų yra begalė: ricinų, varnalėšų, žemaūgių palmių ir avokadų aliejai. Iš šių aliejų geriausia daryti kaukes arba kompresus plaukams.

Galvos odos ir plaukų specialistas dar gali padėti nuo plaukų slinkimo skirdamas stiprinančias procedūras. Tai įvairios fizinės procedūros ir galvos masažas. Šios procedūros skatina naujų plaukų augimą ir stiprina visus plaukus.

Vaistinius preparatus nuo plaukų slinkimo galima vartoti tik skyrus gydytojui ir nepaisant to, kad visi tie vaistai vaistinėse parduodami ir be recepto. Neteisingai naudojant ir dozuojant vaistinius preparatus, jie gali ne tik kad nepadėti, bet dar ir pakenkti plaukams.

Nepaisant visų perspėjimų, pagal statistiką į specialistus dėl plaukų slinkimo kreipiasi tik 10 proc. žmonių. Kiti dažniau renkasi liaudiškas priemones kovodami su plaukų slinkimu.

Liaudies medicina

Šiandien yra daugybė nesunkiai prieinamų priemonių, kurios gali padėti sustiprinti plaukus. Bet jei plaukų slinkimo priežastis yra rimtesnė, t.y. priklauso nuo bendros organizmo būklės, liaudiškos priemonės gali ir nepadėti.

Šių priemonių naudojimas slenkant plaukams gali būti kaip stiprinanti priemonė taikant gydymo kursą, paskirtą gydytojo. Bet liaudiškas priemones galima naudoti ir nusprendus savarankiškai sustiprinti plaukus. Todėl juk jos ir vadinamos liaudiškomis.

Bet kokiu atveju, jei nusprendėte naudoti kokias nors priemones nuo plaukų slinkimo nepasikonsultavę su trichologu, pirmiausia įsitikinkite, kad nesate alergiškas toms priemonėms.

Kiekvieną kartą plaudami galvą, plaukų skalavimui naudokite ne paprastą vandenį, o žolelių nuovirą. Pavyzdžiui, šalavijo, jonažolės, varnalėšos šaknies, dilgėlės ar šlamučio nuovirą. Visos šios žolelės stiprina plaukų šaknis ir teigiamai veikia visus plaukus.

Kodėl visos priemonės neveikia?

Bandant savarankiškai sustiprinti plaukus, veikiausiai teks išbandyti ne vieną priemonę, kol bus matomas koks nors rezultatas ir plaukai liausis slinkti kuokštais. Galima kartu naudoti keletą priemonių, bet protingais kiekiais. Nes itin stipri plaukų folikulų “ataka“ gali sukelti priešingą efektą.

Dažnai nuo plaukų slinkimo naudojami ir vaistiniai preparatai, paskirti gydytojo, ir liaudiškos priemonės, o siekiamo rezultato kaip nėra, taip nėra. To priežastis yra ta, kad tikriausiai neišsiaiškinta, dėl ko slenka plaukai, todėl gydymas ir nepadeda.

O dažniausios plaukų slinkimo priežastys yra neteisinga plaukų priežiūra ir nelabai sveikas gyvenimo būdas.

Gyvenimo būdo keitimas

Jei jus kamuoja plaukų slinkimas, gerai pasvarstykite, kaip jūs gyvenate? Bet koks įprastas jūsų kasdienio gyvenimo žingsnis ar veiksmas tiesiogiai veikia jūsų plaukus. Jei supratote, ką darote ne taip, tuoj pat keiskitės ir jūsų plaukai už tai jums padėkos.

Mityba

Atidžiai peržiūrėkite savo maisto racioną. Jūsų kasdienėje mityboje turi būti maisto, gausaus įvairių vitaminų, saugančių plaukus. Tai kepenys, mėsa, žuvis, pieno produktai, javų kultūros, morkos, kopūstai, brokoliai, pomidorai, špinatai, datulės, abrikosai, avokadai, citrusiniai vaisiai, melionai, riešutai, kiaušiniai.

Juk visai nesudėtinga įtraukti keletą produktų į kasdienę mitybą. O jūsų plaukai jums už tai atsidėkos sveika išvaizda ir žvilgesiu!

1 komentaras

  1. Laima

    Man superine priemone Bio selenium+zn, plaukai nustojo slinkti ir nauju daug priaugo

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.