Treineriai – skirti kreivų dantų gydymui

pagal | 2015-11-03

treineriaiDaugelis žmonių jau gimsta su išsikreipusiu žandikauliu, o netaisyklingumas metams bėgant vis didėja. Dėl tam tikrų priežasčių, pavyzdžiui, kvėpavimo pro burną, netaisyklingo rijimo ar nykščio čiulpimo, vaikų dantys kreivėja ir visiškai susigrūda burnos ertmėje. Tai ortodontinės problemos, kurias būtina spręsti ne tik dėl neestetiškos išvaizdos, tačiau ir dėl sveikatos.

Kuriuos ortodontinius aparatus pasirinkti?

Ortodontiniai aparatai yra dviejų rūšių: nuimami ir nenuimami. Nenuimami ortodontiniai aparatai – breketai, juos renkasi vyresnio amžiaus žmonės, norintys ištiesinti netaisyklingą sąkandį bei kreivus dantis. Tačiau, dažniausiai, šių ortodontinių aparatų nepataria dėtis mažamečiams, kadangi jie nepašalina prieš tai minėtų įpročių (nykščio čiulpimo ir pan.). Tam, kad būtų pašalinti šie žalingi įpročiai, ortodontai pataria, kad vaikams tinkamiausios ortodontinės sistemos – treineriai.

Ką daro treineriai?

1. Treineriai koreguoja liežuvio padėtį;

2. Treinerai išlygina kreivus dantis;

3. Treineriai lygina žandikaulio lankus;

4. Treineriai neleidžia žmonėms kvėpuoti per burną;

5. Treineriai pagerina veido vystymąsi.

Jeigu žmogus nenori nešioti nenuimamų ortodontinių aparatų – treineriai yra pats optimaliausias pasirinkimas. Treineriai yra nešiojami keletą valandų dienos metu, tai galima daryti skaitant, gaminant valgyt ar žiūrint televizorių. Tačiau, reikia nepamiršti treinerių įsidėti naktį, miegant. Tai efektyviausia priemonė pieniniams dantims, tačiau naudojama ir nuolatiniams tiesinti, tinka visose amžiaus tarpsniuose. Treinerių priežiūra yra labai paprasta – po naudojimo tereikia nuplauti šiltu vandeniu ir nuvalyti šepetėliu su dantų pasta.

Treineriai – šalina visus burnoje esančius defektus. Jie koreguoja kreivus dantis, juos ištiesina, taip pat koreguoja netaisyklingą žandikaulio padėtį ir taiso susiformavusius žalingus burnos įpročius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.