Svorio mažinimo mitai

pagal | 2015-04-02

Svoriometimas

1 mitas – svoriui mažinti geriausiai tinka įvairios dietos.

Apie 90 % dietų yra nesėkmingos, nes baigus jų laikytis – pradinis svoris sugrįžta. Dažnai ir su kaupu. Kiekviena stebuklinga dieta gali būti veiksminga tik tol, kol jos laikotės. Kiekviena dieta gali turėti ir neigiamų pasekmių. Laikantis dietos organizmas negauna užtektinai visų būtinų maisto medžiagų. Saugiausia dieta sveikatai yra tinkami mitybos įpročiai, kurių patariama laikytis visa gyvenimą.

2 mitas – svorį sparčiai mažina įvairūs papildai, energiniai kokteiliai, žoliniai preparatai.

Nėra tokios stebuklingos tabletės, kuri padėtų palaikyti ilgalaikę svorio kontrolę. Papildomi įvairių papildų, žolelių, vitaminų kiekiai negali sumažinti svorio, nes riebalai – tai mūsų kuras, kurį naudoja raumenys, kai dirbame fizinį darbą, aktyviai mankštinamės ar judame.

3 mitas – svorį mažina liekninamieji drabužiai: pėdkelnės,  šortai,  diržai.

Nėra nei pėdkelnių, nei diržų, nei šortų, kurie taip lengvai, be aktyvaus sporto, mankštos pakeistų kūno linijas ir sumažintų riebalinį audinį. Kurį laiką pabuvus su šiais aptemptais drabužiais, kūne natūraliai persiskirsto skysčiai, todėl atlaisvinus suspaudimą – apimtys sumažėja. Tačiau tai tik laikinas pojūtis. Suaktyvėjus kraujotakai, kūno formos sugrįš į pradinę padėtį. Riebalai yra kuras, kuris dega tik aktyviai judant.

4 mitas – svorį, celiulitą mažina  kremai ir masažai.

Masažas, atliekamas rankomis ar aparatu, atpalaiduoja raumenis, gerina kraujotaką, stabdo raumenų atrofiją. Tačiau nėra paskelbta mokslinių tiriamųjų darbų, kad kremas ar masažas gali sumažinti poodinį riebalų sluoksnį. Riebalų sluoksnis mažės tik tada, kai bus suvartojama mažiau kalorijų ir padidės fizinis aktyvumas.

5  mitas – svorį mažina pirtis, povandeninis masažas.

Pirtyje riebalai netirpsta. Pirtyje didėja prakaitavimas, o iš organizmo pašalinami šlakai, kurių pagrindą sudaro vanduo. Povandeninis masažas suteikia organizmui masažuojamąjį, aktyvinamąjį kraujotaką poveikį. Bet nieko bendra neturi su svorio mažinimu.

6 mitas – svorį labiau mažina kažkuom ypatingi treniruokliai,  mankštos ar pratimai.

Nėra jokių lengvinančių ar specialių priemonių kurios suteiktų didesnę naudą mankštų metu. Nėra nei ypatingų treniruoklių, nei pratimų kurių užtektų tik keleto minučių per dieną. Svoriui mažinti ir palaikyti reikalingas visapusiškas fizinis aktyvumas: ėjimas, bėgimas, plaukimas, slidinėjimas, šokiai, sportiniai žaidimai, važiavimas dviračiu.

7 mitas – svorį puikiai mažina elektrostumuliacija.

Visi elektriniai stimuliatoriai verčia raumenis susitraukinėti nevalingai. Kartais šie “stimuliatoriai” reikalingi nejudantiems raumenims po įvairių ligų gydyti. Šiuos stimuliatorius būtina naudoti itin atsakingai, nes jie gali sukelti rimtų sveikatos problemų.

Tai kaip sulieknėti ?

 • Kasdien mankštintis bent pusvalandį;
 • Sureguliuoti mitybą – mažinti porcijas, valgyti kuo paprastesnį, natūralesnį liesesnį maistą;
 • Atsisakyti daug angliavandenių turinčio maisto vakare;
 • Gerti pakankamai skysčių, ypatingai vandens.

1 komentaras

 1. saulius

  Kas teisus ?

  8. Pirtis degina kalorijas

  Dažniausias infraraudonųjų spindulių pirčių pardavėjų teiginys besistengiant parduoti pirtį yra tas, kad pirtis padeda numesti svorį. Iš tiesų pirtyje galima sudeginti gan daug kalorijų, tačiau buvimo pirtyje laikas yra sąlyginai nedidelis, todėl pirtis tai tik vienas iš gausybės kalorijų deginimo būdų.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.