Skundžiatės netiesiais dantimis? Padės ortodontinės procedūros

pagal | 2014-11-05

Daugelis iš mūsų esame girdėję apie ortodontus – odontologus su specialiu klinikiniu išsilavinimu, kurie tvarko neteisingus dantų sukandimus. Šie gali sukelti dantų netaisyklingumą ir žandikaulio problemas. Kilus šioms problemoms, teks apsilankyti odontologijos klinikoje, kur Jūsų ortodontas ar odontologas galės Jums padėti.

kabes dantims

Kodėl dantys iškrypsta?

Iškrypusius dantis ir sukandimo problemas gali lemti tiek paveldėjimas, tiek ir aplinkos faktoriai. Paveldėjimo faktorių atveju, dantys iškrypsta dėl per didelių tarpų ir neteisingo sukandimo. Dantys iškrypti taip pat gali dėl nykščio čiulpimo ir liežuvio stūmimo, o taip pat ir žandikaulio sužeidimo.

Koks procedūrų pasirinkimas norint tiesinti dantis ar neteisingą sukandimą?

Yra trys ortodontinių procedūrų stadijos. Pirmoji yra taikoma tada, kai naudojamas specialus įtaisas didinti vietą burnoje. Pavyzdžiui, gomurinis skėtiklis yra naudojamas išplėsti gomurio plotį, o liežuvinis užtvaras naudojamas praplėsti apatinį žandikaulį.

Kita stadija yra tada, kai ant dantų uždedamos dantų kabės. Tuomet dantys prisitaiko ir pradedami tiesinti. Dantų ir sukandimo tiesinimo laikas priklauso nuo skirtingų faktorių.

Trečioji stadija vadinama išlaikymo stadija, kuomet dantų kabės yra pašalinamos, o dantys tikrinami ir kontroliuojami ortodontų odontologijos klinikoje reguliarių vizitų metu.

Dantų kabių rūšys

Prieš daugiau nei 30 metų, dantų kabės buvo didelės metalinės juostos, kurios būdavo pridėtos ir pritvirtintos aplink kiekvieną dantį. Dantų kabės gali būti pritvirtintos prie dantų tiek iš skruostų pusės, tiek ir nuo liežuvio, priklausant nuo to, kokią procedūrą Jums parekomenduos ortodontas. Kabės, arkinės vielos ir juostos gali būti spalvingos ir linksmos, kad tiktų vaikams ir paaugliams.

Šiandien, nedideli breketai yra pritvirtinami ant priekinio dantų paviršiaus, bei pagamintos iš metalo arba keramikos. Breketai prie priekinių dantų yra priklijuojami su specialia medžiaga panašia į klijus, o metalinės juostos gali būti pritvirtinamos prie galinių dantų. Arkinės vielos yra įtvirtinamos į breketų vidų ir pagamintos iš šilumai aktyvios medžiagos, kuri sušyla dėl burnoje esančios temperatūros.

Kita naujausia alternatyva dantų kabėms yra speciali sistema, kurios metu naudojami išimami tiesinamieji prietaisai. Jie yra dėvimi per dieną ir naktį, kad padėtų dantims grįžti į tinkamas vietas. O valgant ir valantis dantis, jie gali būti išimami.

Dantų kabių priežiūra

Jūsų ortodontas, odontologas ar dantų higienistas gali suteikti teisingą dantų kabių valymo instrukciją. Yra specialių dantų šepetėlių naudoti žmonėms su dantų kabėmis, tiek paprastų, tiek ir elektrinių, ar garsinių. Jūsų dantų gydytojas duos geriausią patarimą būtent Jums.

Dantų su kabėmis valymas turėtų būti atliekamas 2 – 3 kartus per dieną, judinant šepetėlį pirmyn ir atgal 45 laipsnių kampu. Būtinai pašalinkite apnašas nuo dantenų linijos, norint išvengti gingivito (dantenų audinių uždegimo). Nepamirškite taisyklingai pakreipti dantų šepetėlio prie dantenų linijos, o tuomet švelniai valykite aplink breketus, pašalinant apnašas ir maisto likučius.

Labai svarbu valyti ir tarpdančius su dantų siūlu, o dantų krapštukai ir kitos priemonės gali būti naudojami, jeigu tarp dantų yra didesni tarpdančiai. Taip pat galima naudoti antibakterines dantų pastas ir dantų skalavimo skysčius.

Kaip palaikyti gražią šypseną, kai dantų kabės yra pašalinamos?

Po to, kai ortodontas nuspręs, kad jau galite nebenešioti kabių, labai svarbu, kad laikiklis (plastikinis įtaisas) būtų dėvimas dieną ar naktį, kaip rekomenduojama. Laikiklis gali būti valomas su šiltu vandeniu ar dantų pasta ir dantų šepetėliu po dėvėjimo, bei laikomas plastikinėje taroje, kai nėra naudojamas.

Du kartus per metus derėtų apsilankyti odontologijos klinikoje profesionaliai apžiūrai ir priežiūrai, bei dantų valymui. Tik taisyklinga priežiūra leis turėti gražius ir sveikus dantis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.