Šiuolaikinė dantų implantacija be skausmo

pagal | 2015-11-08

dantų implantaiKai odontologas užsimena pacientams, jog gydymo plane turėtų būti įrašyta dantų implantacija, daugeliui tai skamba atšiauriai ir nenuteikia teigiama. Simpatijų niekam nekeliantys vizitai pas odontologą, pasirodo, gali būti neskausmingi net ir įgyvendinant tokius gydymo planus. Mat šiuolaikinis gydymas bei implantacija suteikia galimybę džiaugtis gražia šypsena nesiaukojant.

Daugeliui žmonių implantacijos sąvoka siejasi su sudėtingomis chirurginėmis operacijomis, skausmu, randais ir ilgu atsigavimo po operacija laikotarpiu. Tačiau odontologijos srityje tai visai kas kita. Tiesa, dantų implantacija taip pat priskiriama prie mikrochirurgijos, tačiau tai ne tokia sudėtinga ir nemaloni procedūra, kaip iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti.

Dantų implantacijos metu pacientui grąžinama jo galimybė tinkamai kramtyti ir plačiai šypsotis. Dažniausiai implantacija naudojama tuomet, kai žmogus yra netekęs vieno, kelių ar net visos eilės dantų. Tokiais atvejais implantacija yra būtina. Žmogui paruošiami nedideli sriegeliai, kurie ir yra implantai. Jų funkcija – atstoti natūralų danties pagrindą. Sriegelis paprastai įsriegiamas į kaulą vietoj tikrosios danties šaknies. Ilgainiui implantas įsitvirtina ir taip pakeičia iškritusį dantį.

Dantų implantai gali būti implantuojami ne po viena, tačiau tam reikalingas profesionalus odontologas. Viso procedūros metu taikoma vietinė nejautra, kad pacientas galėtų atsipalaiduoti ir jaustųsi patogiai. Kartais kelioms dienoms po operacijos pacientui gali būti išrašomas nedarbingumo lapelis ir žinoma receptiniai nuskausminamieji vaistai.

Kartais pacientai nesupranta, kam iš viso reikalingas dantų implantavimas. Jei jau iškrito, tai gal tegul taip ir lieka. Tačiau toks atsainus požiūris, pasak odontologų, yra prastas ir gali lemti rimtų bėdų atsiradimą ateityje. Nors implantacija siejama su pagyvenusių žmonių gydymu, iš tiesų dantų implantai didžiąją daugumą atvejų yra reikalingi jauniems ir vidutinio amžiaus žmonėms. Šio amžiaus žmonėms ypač svarbu išsaugoti natūralią ir dailią šypseną, taigi ir apie implantaciją reikėtų galvoti pozityviai.

Kai vietoj neturimo danties įsriegiamas implantas – žandikauliui grąžinama jo natūrali forma, o dantims pagrindinė jų funkcija – efektyvus kramtymas. Priešingu atveju pas odontologą gali tekti lankytis gana dažnai ir ilgai. Netekus dantų ir nepasirūpinus implantais laukia rimtos pasekmės. Viena populiariausių – dantų vietos ir krypties pakitimas. Burnoje likę dantys nebeturi atramos, todėl jie ima kristi, virsti vienas ant kito, taip iškreipdami visą sąkandį. Be to, nesant danties pagrindui, išsiformuoja ir visas žandikaulio kaulas, todėl pacientai ima skųsti ir pasikeitusia veido forma, sunkiu kramtymu. Visam tam kelią užkerta dantų implantacija. Pasirūpinus šia procedūra galite ne tik džiaugtis sveika šypsena, bet ir stipriais dantimis.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.