Plaukai slenka ne be reikalo

pagal | 2016-02-17

slenka plaukaiKaip prieš šimtus metų taip ir dabar plaukai yra įsivaizduojami kaip vienas iš sveiko žmogaus atspindžių. Tikroji gyvybės energija, esanti plaukuose, nuo seniausių laikų buvo atsakingai vertinta ir dar atsakingiau puoselėta. Štai pavyzdžiui, viduriniais amžiais manyta, kad moters plaukuose slypi raganos galios, tad ir įvairūs užkalbėjimai, burtai kaip vieną iš svarbiausių ingredientų apimdavo plaukus. Nors mistiškieji amžiai ir praėjo, šiandien plaukai vis dar išlieka ypatingai svarbi žmogaus išvaizdos dalis. Jų priežiūrai skiriama daug laiko ir pinigų, ypatingai moterų. Deja, kartais dėl tam tikrų priežasčių plaukai ima kristi kuokštais. Jeigu pastebėjote, jog jums slenka plaukai, verta imtis veiksmų. Dėl kokių priežasčių ima slinkti plaukai?

Ant pečių, rūbų, grindų randami pavieniai jūsų plaukai – visiškai normalus reiškinys. Paprastai kiekvieną dieną mes prarandame nuo 35 iki 100 plaukų. Žinoma, plaunant galvą jų prarandama dar daugiau. Dėl to baimintis labai nereikia, nes tiek kiek jų iškrenta, maždaug tiek ir atauga. Visgi, kartais daugybė plaukų ima varginti ir tikrai neatrodo kaip įprastas ir normalus procesas. Tokiais atvejais reikėtų sunerimti, dėl ko jums slenka plaukai ir kokios priemonės gali padėti tai sustabdyti. Negalima pamiršti, jog ilgalaikis negydomas plaukų slinkimas po kažkiek laiko didina nuplikimo tikimybę.

Pagrindas, kodėl slenka plaukai, – pats įvairiausias. Dėl to gali būti kaltos sunkios infekcinės, inkstų, kraujotakos, autoimuninės ar endokrininės sistemos ligos. Jeigu žmogui buvo taikyta chemoterapija, plaukų taip pat netenkama. Medikai pastebi, jog ir tam tikrų vaistų vartojimas daro didelę įtaką plaukams ir jų slinkimui.

Bene ryškiausios plaukų slinkimo priežastys yra šios:

– besikeičiantys metų laikai;

– stresas, nuolatinė įtampa;

– įvairios dietos;

– pokyčiai harmoninėje sistemoje;

– uždegiminiai procesai;

– netinkama mityba.

Taigi, pastebėjus vieną iš šių, ar kelis požymius, būtina kreiptis į sveikatos priežiūros specialistus arba eiti į artimiausią parduotuvę ir ieškoti papildų, aliejų ar kitokių priemonių skatinančių natūralų plaukų augimo ciklą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.