Parodontozė. Kaip apsisaugoti nuo šios ligos?

pagal | 2015-10-15

parodontozėSveiki i gražūs dantys – tai estetiškos šypsenos garantas. Tačiau, norint turėti sveikus dantis, reikia juos tinkamai prižiūrėti, rūpintis savo burnos higiena. Kartais, deja, bet neįmanoma visiškai pasirūpinti savo dantimis, todėl juos netikėtai gali užklupti įvairios ligos. Viena iš nemalonių ir sudėtingų burnos ertmės ligų – parodontozė.

Parodontozė ankščiau buvo laikoma senyvo amžiaus žmonių liga, tačiau bėgant metams ir keičiantis požiūriui į daugelį dalyką: maisto vartojimą, burnos priežiūrą, ši liga vis dažniau „aplanko“ ir jaunesnius.

Parodontozės priežastys

Parodontozės pagrindinė priežastis – patogeniniai mikroorganizmai. Šie mikroorganizmai yra bakterijos, ardančios dantų struktūrą. Iš minkštųjų dantų apnašų, bėgant laikui formuojasi akmenys, kurie yra nenuvalomi su dantų šepetuku, todėl reikia kreiptis į odontologus. Tačiau, nepasirūpinus dantų akmenimis, juose esančios bakterijos patenka į dantis ir juos ardo.

Parodontozės simptomai:

  • Parodontozė pasireiškia dantenų kraujavimu;
  • Dantenų paburkimas;
  • Dantenų patinimas;
  • Dantenų spalvos pokyčiai;
  • Dantų paslankumas;
  • Parodontozė sukelia nemalonų burnos kvapą.

Parodontozės gydymas

Pajutus ar pamačius jau prieš tai minėtus simptomus, būtina kuo greičiau kreiptis į odontologą. Parodontozė gali būti gydoma mediciniškai ir natūraliai. Medicininis parodontozės gydymas yra atliekamas odontologo, taip pat vaistiniais preparatais. Natūralus parodontozės gydymas gali užtrukti ilgiau, tačiau naudojant iš gamtos išgaunamus natūralius augalinius preparatus.

Jeigu laiku yra nesikreipiama į odontologą, ir parodontozė – negydoma, padariniai gali būti tragiški. Uždegimą sukėlusi infekcija gali apimti ir kitus žmogaus organus, pavyzdžiui, sąnarius, pažeisti širdį. Labai sunkiais parodontozės atvejais – iškrenta žmogaus dantys.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.