Paprastas svarainis ne toks jau ir paprastas

pagal | 2017-11-14

svarainiaiIš pirmo žvilgsnio visai neišvaizdus svarainis kelis tūkstančius metų džiugina žmoniją ypatingomis savo gydomosiomis galiomis. Apie nepaprastas svarainių savybes žinojo jau senosios Kinijos civilizacijos, kurios iš kartos į kartą perduodavo savo išmintį. Ir šiandien tradicinės medicinos gydytojai neabejoja svarainių teigiama nauda žmogaus fizinei bei emocinei būklei. Taip, emocinei! Svarainiai dažnai naudojami aromaterapijoje, nes jų aromatas pakelia nuotaiką ir suteikia energijos.

Vitamino C bomba

Vitaminas C, teigiamai veikiantis imuninę sistemą, kuri kaip skydas mus saugo nuo rudeninių ligų bei peršalimų, dažniausiai asocijuojasi su citrinomis, nes dar nuo mažų dienų tėveliai kalė į kalvas, kad valgydami citrinas būsime sveiki ir nesirgsime. Tai ne visai tiesa! Citrinos išties turi daug vitamino C, tačiau jo yra gerokai daugiau obuoliuose bei svarainiuose, nes svarainiai kaip ir obuoliai priklauso tai pačiai obelinio pošeimio augalų genčiai. Be galingos dozės vitamino C svarainiai turi B, PP ir E grupės vitaminų ir iš kitų vaisių išsiskiria itin solidžiu mineralinių medžiagų sąrašu, nedideliame svarainyje rasime geležies, fosforo, magnio, vario, kalio ir kalcio. Visi šie mineralai yra būtini, norint džiaugtis puikia savijauta ir stipria sveikata.

Dailioms kūno linijoms

Svarainiai gana unikalūs vaisiai, jų sudėtyje yra nemažai fruktozės, kuri patekusi į organizmą verčiama angliavandeniais, kurių neišeikvojus dienos bėgyje pradeda platėti klubų (ir ne tik) apimtys, tačiau Amerikos dietologai pataria kiekvieną dieną rytais išgerti stiklinę svarainių sulčių arba svarainių ir kriaušių sulčių, norint atsikratyti kelių papildomų kilogramų.  Mat svarainiai tarsi organizmo šluota pašalina per naktį susikaupusius šlakus.  Be to, svarainių sultys spartina medžiagų apykaitą ir šiek tiek tonizuoja, todėl tai idealus pasirinkimas norintiems pakiliai pradėti dieną ir šiek tiek numesti svorio.

Gydomosios savybės, apie kurias net nepagalvotum

Svarainiai palengvina galvos ir mėnesinių skausmus, padeda viduriuojant ar skundžiantis nuolatiniu nuovargiu. Svarainių sultis patariama naudoti, esant širdies ritmo sutrikimams, kepenų ligoms bei skundžiantis geležies trūkumu. Be to, liaudies medicinoje svarainiai užima gana svarbią vietą, gydant moterų ir vyrų nevaisingumą.

Tiesa, kad vaistas ir maistas neteptų nuodu reiktų žinoti, kad svarainių ir jų sulčių nepatartina naudoti sergant plonojo ar storojo žarnyno uždegimu, taip pat paūmėjus dvylikapirštės žarnos ir skandžio opaligei. Be to, labai gardžios svarainių sultys nėra pats geriausias pasirinkimas, jei skundžiatės padidėjusiu skrandžio rūgštingumu.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.