Odontologijos klinika apie vaikų dantukus: situacija tragiška

pagal | 2016-11-03

odontologijos klinikaMetai iš metų odontologai skambina pavojaus varpais – Lietuvos vaikų dantų būklė labai prasta. Nepaisant raginimų daugiau dėmesio skirti vaikų burnos higienai ir ugdyti vaiko įpročius taisyklingai bei reguliariai valytis dantukus, situacija negerėja. Remiantis tyrimų duomenis net apie 90 proc. ikimokyklinio amžiaus vaikų turi kariesą, tuo tarpu Švedijoje, Danijoje ir kitose Skandinavijos šalyse apie 90 proc. vaikų gali džiaugtis sveikais dantimis. Kodėl genda vaikų dantys, pasakoja Odontologijos klinika.

Anot odontologijos klinikos, vaikų dantukų priežiūra labai priklauso nuo pačių tėvelių sąmoningumo, kuris kol kas Lietuvoje nėra labai aukštas. Specialistai pastebi, kad tėvai kartais neskiria pakankamai dėmesio savo atžalų dantims, neugdo vaiko burnos higienos įpročių ar tiesiog neturi pakankamai žinių, kaip tinkamai prižiūrėti mažylio dantis. Be to, reikia paminėti, kad kai kurie tėveliai, norėdami išvengti pykčių ar ginčų su vaiku, yra linkę nusileisti ir sutinka praleisti šį kasdieninį higienos reikalavimą. Taigi, kariesui visi keliai atviri, o vaikų dantų būklės statistika negerėja.

Dažniausios vaikų dantų priežiūros klaidos

Odontologijos klinika išskiria kelias pagrindines vaikų dantų priežiūros klaidas, kurių reiktų vengti, jei norisi sveikais dantukais džiaugtis kuo ilgiau:

Netaisyklinga mityba. Specialistai rekomenduoja per dieną valgyti ne daugiau nei 5 kartus ir mažomis porcijomis. Visgi, augančiam organizmui dažnai norisi užkrimsti kažko gardaus. Paprasčiausias būdas numalšinti alkį – pasiūlyti vaikui vaisių, juk visose knygose rašoma, kad tai tikras vitaminų šaltinis. Stop! Vaisiuose kaip ir saldumynuose gausu cukraus ir vaisių rūgšties, kuri graužia dantukų emalį. Tad vaisius geriau vartoti saikingai, juos galima pakeisti varške ar sūriu. Šiuose produktuose gausu kalcio, o cukraus visai nėra.

Netaisyklinga dantų priežiūra. Odontologijos klinika perspėja – nepakanka tik du kartus per dieną valytis dantukus ir tikėtis, kad jie bus sveiki. Nuo mažų dienų vaiką reikia mokyti reguliariai, kruopščiai ir taisyklingais judesiais valytis dantis, naudoti dantų siūlą ir burnos skalavimo skystį. Be to, specialistai tėveliams primygtinai rekomenduoja profilaktiškai lankytis pas odontologą, juk geriau iš anksto užkirsti kelią problemai, nei vėliau bandyti panaikinti jos padarinius, tiesa?

Netinkamos dantų priežiūros priemonės. Šiandien ypatingai daug dėmesio skiriama sveikam gyvenimo būdui, ekologijai ir natūralumui, todėl daugelis tėvelių nieko nenori girdėti apie cheminius elementus jų vaikų dantų pastoje. Visgi, ne visa chemija yra didžiulis blogis, kurio reikia vengti. Puikus to pavyzdys – dantų pasta su fluoru. Prieš kelis metus buvo vykdoma didžiulė kampanija prieš fluorą turinčias pastas, tačiau realybė yra tokia, kad fluoras – tai mikroelementas, kuris stiprina vaikų dantis ir efektyviau saugo nuo karieso. Tad pirmenybę reikia teikti tik kokybiškoms dantų priežiūros priemonėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.