Neskubėkite ir būsite pirmas, arba kodėl reikia išsitirti pėdas?

pagal | 2016-02-08

Statinis pėdos tyrimasŽmogaus pėdos – viena svarbiausių žmogaus kūno dalių, kiekvieną minutę atsakingą už milžiniškų krūvių atlaikymą. Unikali pėdos sandara sugeba prisitaikyti prie įvairaus žmogaus judėjimo, jo tempo ar technikų. Tačiau kaip pastebi ortopedai, žmogaus pėdos pasižymi tam tikromis, kiekvienam žmogui individualiomis, pėdos sandaros savybėmis. Dėl tokio išskirtinumo gali būti daroma didelė įtaka ir eisenai, stovėsenai ar bėgimui. Net menkiausias pokytis žmogaus pėdoje gali privesti žmogų prie skaudžių sužalojimų, traumų ar visiems laikams sutrikdyto sklandaus judėjimo. Nuo nelaimingo kojos kryptelėjimo laiptais, paskydimo skubant šaltą žiemos dieną ir panašiai neapsaugotas niekas, tačiau kiekvienas šiandien turi galimybę išsitirti ir aiškiai nusistatyti, kokia yra jų pėdų būklė.

Bendrajai pėdų būklei ir su tuo susijusioms kojų ypatybėms sužinoti dabar sveikatos priežiūros specialistai taiko statinį pėdos tyrimą. Statinis pėdos tyrimas, atliekamas ortopediniu prietaisu plantografu, išmatuoja pėdų būklę trijose dimensijose. Visi nukrypimai nuo normos, pėdos defektai ar ydingi jų statymo įpročiai, – visa tai yra pažymima tiek popieriniame rezultate, tiek kompiuterinėje laikmenoje.

Pagrindinė tokio tyrimo esmė yra sužinoti, kaip viena ar kita pėdos dalis reaguoja į joms tenkantį slėgį. Statinis pėdos tyrimas matuoja pėdos biomechaniką. Tai – ypatingai svarbu sportuojantiems žmonėms. Bloga eisena, bėgimo stilius ir neteisingas pėdų statymas gali kelti skausmą, priartinti pėdų grėsmę ir apskritai sunaikinti bet kokį sportavimo, pavyzdžiui, bėgimo džiaugsmą. Siekiant viso to išvengti, profesionalūs gydytojai rekomenduoja atlikti specialų ortopedinį pėdų tyrimą, kuris leis nustatyti visą informaciją apie pėdų skliautus, pėdos krypimą ir to laipsnį, pėdos taškų apkrovą, vidurio liniją, masės centro padėtį bei kitas pėdos charakteristikas.

Statinis pėdos tyrimas – puiki pradžia prieš didyjį startą. Nesvarbu, ar ruošiatės lengvai prabėgti upės krantine, ar esate profesionalus sportininkas, intensyviai besiruošiantis varžyboms, – visiems asmenims rekomenduojamas pėdos būklės tyrimas plantografu užtikrina, kad skaudžios traumos netemdys jūsų judėjimo ateityje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.