Mitai apie dantų protezavimą

pagal | 2016-11-15

dantų protezavimasTiems,kam dar nė karto galbūt nebuvo atliktas dantų protezavimas, susiduria su įvairias mitais, gąsdinančiais ir klaidinančiais. Tačiau kam gi apgaudinėti save? Geriau žinoti tiesą ir jau dabar išsklaidyti mitus bei iškart sužinoti, kas yra dantų protezavimas, kuo jis naudingas, ir kodėl dantų protezavimo kaina tikrai verta savęs.

Protezai silpnins kitus dantis

Vienas iš keistų mitų, kuriuos turi žmonės, taip pat besipuošiantys ir skylėta šypsena be dantų, tokia, kad neva dantų protezai galės susilpninti dantis. Tačiau, dėl Dievo meilės, kaip tai gali būti įmanoma? Mito šalininkai galėtų pridurti, kad bet koks svetimkūnis, atsiduriantis žmogaus kūne, jam tik kenkia. Tačiau protingi žino, jog tikrai ne kiekvienas. Ar teigtumėte, kad žmogui, neturinčiam kojos, ramentai arba kojos protezas, pakenks kitai kojai? Visiškai ne. Jeigu visa jėga teks tik vienai sveikai kojai, ši greitai pavargs, greičiau ims skaudėti, sudils sąnariai. Tačiau, kai ėjimo jėga protezų pagalba pasiskirstys tolygiau, tai ir sveikoji koja kentės mažiau. Taip pat analogiškai veikia ir prarastų dantų atkūrimas, kitaip žinomas kaip dantų protezavimas. Kuo daugiau prarastų dantų atkursime pakeisdami juos protezu, tuo mažiau kramtymo jėgos teks sveikiesiems dantims. Taigi, patyrę specialistai pasakytų, jog tik turėdami daugiau dantų jūs galėsite tausoti sveikus, atimdami iš jų bent dalį kramtymo darbo.

Protezus reikia kruopščiai valyti po kiekvieno maisto

Iš tiesų, toks mitas labiausiai yra susidaręs iš to, kad kai kurie žmonės galvoja, jog protezai dantims yra tik tam tikros plokštelės, kurias reikia įsidėti, ir ant kurių tilto jau užvertas netikrų dantų vėrinys. Tiesa tokia, kad net ir nuskilusio danties restauravimas pridedant prie sveikojo danties liekanos netikro danties protezą, itin tiksliai išlietą su 3D technologijomis, taip pat yra dantų protezavimas. Grubiai tariant, danties pakaitalas, kuris bus priklijuotas prie sveikojo dalies – irgi protezas. O tokiam dančiui reikės tokios pačios priežiūros kaip ir sveikiems dantims.

Neatlaikys temperatūrų pokyčių

Kokybiškas ir profesionalus estetinis dantų protezavimas, kokį gali pasiūlyti, pavyzdžiui, Dantų harmonija arba kitos profesionalios klinikos, niekada nebus toks, kad žmogus pakliūtų į kažkokias kritines nemalonias situacijas po protezavimo. Atvirkščiai, tokia odontologijos klinika Vilniaus centre dirbs tik su kokybiškomis medžiagomis, pasitelkiant naujausius ir efektyviausius protezavimo metodus. Dėl to sukūrus kokybiškus protezus, neteks kentėti jokių nemalonių poveikių. Viskas bus taip pat, kaip ir su tikrais dantimis.

Iškritus dantims, atskris dantukų fėja

Fėja gal ir neatskris, kuri jums atneštų pinigų, tačiau kitokį finansinį stebuklą – lizingą – galima įtarti. Iš tiesų, dantų protezavimas išsimokėtinai jau yra ir Lietuvoje teikiama paslauga. Ji labai praverčia žmonėms, norintiems kuo greičiau turėti protezus, nesvarbu, kurie dantų protezavimo būdai yra taikomi. Kai kuriems žmonėms reikia kuo greičiau turėti protezą dėl estetinių priežasčių. Jeigu, pavyzdžiui, trūksta danties priekyje ir vos prasižiojus tai matosi, ką jau kalbėti apie norą nusišypsoti. Jauniems žmonėms tai sukels nemalonumų dėl patyčių aplinkoje, tarkime, mokykloje. Darbingo amžiaus žmonėms tai tiesiog trukdys dirbti. Galų gale, dėl sveikatos priežasčių taip pat yra labai svarbu kuo greičiau susitvarkyti dantis ir susidėti protezus. Mat kuo ilgiau naudosime ne pilną dantų komplektą, tuo labiau dėvėsis kiti sveiki dantys, apsiimantys visą kramtymo darbą vien tik ant savęs pačių. O štai esant visiems dantims, šis darbas išsiskirstys vienodai: ir ant sveikų, ir ant protezų. Taigi, verta protezuoti dantis kad ir išsimokėtinai, bet kad tik greičiau, nedelsiant.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.