Medicininiai tyrimai prieš operaciją

pagal | 2017-01-20

medicininiai tyrimaiArtėjant operacijai, pacientams tenka atlikti aibę procedūrų. Paprastai reikalingi standartiniai medicininiai tyrimai, taip pat tie, kurie susiję su konkrečia liga ar simptomais, dėl kurių bus vykdoma operacija. Jeigu ketinate ruoštis operacijai, gali būti, kad teks atlikti šiuos tyrimus.

Kraujo tyrimai

Dažniausiai sveikatos patikrinimas prasideda su kraujo tyrimu. Iš kraujo galima pasakyti labai daug – ar organizme yra uždegimas, ar organizmas šiuo metu kovoja su kokiu uždegimu, virusu, infekcija. Galima aptikti specifinius užkratus, infekcijas. Pasakyti, ar nekenčia tam tikros organizmo sistemos dalys, pavyzdžiui, ar nepakitę kepenų fermentai, tai reiškia, ar viskas gerai su virškinimu. Kraujo tyrimas taip pat parodo ir kraujo grupę, o tai reikalinga žinoti prieš atliekant operaciją, kadangi reikia visada būti tikrais, jog bus turima pakankamai kraujo tos grupės. Šie sveikatos tyrimai taip pat parodo ir kraujo krešumą, kas yra reikalinga, prieš keliant chirurgo peilį. Kraujas paprastai tyrimams platiems imamas iš venos, tą galima padaryti klinikose. Iš piršto imamas kraujas nebent tik cukraus kiekiui kraujyje nustatyti.

Šlapimo tyrimai

Šlapimo ir išmatų tyrimai taip pat yra medicininiai tyrimai. Tiek kraujo, tiek šiuos tyrimus gali tekti atlikti taikant specialią mitybą – būnant išvis nevalgius, beveik nevalgius arba valgius tam tikrą maistą, kaip nurodytų gydytojai. Viskas priklausytų nuo to, kokie sveikatos tyrimai būtų atliekami ir kokiais tikslais. Šlapimo tyrimas paprastai imamas iš rytinio šlapimo, kurį reikia pateikti vaistinėje pirktame indelyje, ant jo reikia užrašyti savo vardą, pavardę ir gimimo metus.

Kardiograma

Paprastai standartiniai tyrimai prieš operaciją apima ir širdies stebėseną. Jeigu kartais širdis turi kažkokių problemų, tą reikia įsivardinti prieš operaciją, kad chirurgijos metu nebūtų kažkokių netikėtumų. Tad paprastai yra atliekama kardiograma. Ji atliekama apnuoginus riešus, čiurnas, krūtinės sritį. Atsigulus ramybės būsenoje yra uždedami specialūs žnybtai ant rankų ir kojų, o aplink širdį pritvirtinami specialūs davikliai. Tuomet kardiogramos aparatas užrašo popieriuje širdies darbą bei kitus parametrus.

Echoskopija

Paprastai echoskopija atliekama ten, kur ketinama operuoti. Jeigu bus operuojamas sąnarys dėl kažkokio uždegimo ar raiščio plyšimo, tada echoskopija netiks, labiau reikės kompiuterinio tomografo. Bet jeigu kalba eis apie kažkokias vidaus organų problemas, o gal tai bus netgi tyrimai nestumo metu, tuomet bus atliekama echoskopija. Ji atliekama patepus išoriškai sritį specialiu skysčiu, kuriuo galėtų gražiai slysti echoskopas. Tada su echoskopu važinėjama per, pavyzdžiui, pilvą, ir ekrane stebimas vaizdas kiaurai. Echoskopija yra jau gana ne nauja sritis, šie tyrimai atsirado praėjusiame šimtmetyje. Tačiau visgi galimybė „gyvai“ žiūrėti kiaurai žmogaus audinių yra nuostabus dalykas ir daugeliui pacientų tai atrodo apskritai kaip stebuklas. Ypatingai, jeigu stebimas per echoskopą kūdikis pilve. AR tai būtų žvelgiama į kūdikį, ar į kokius piktybinius darinius pilvo organų srityje, dažnai yra kai kur sustabdomas vaizdas ir padaroma nuotrauka. Nuotraukos leidžia padaryti analizę, surašyti parametrus ir pateikti išvadas.

Kiti tyrimai pagal sritį

Priklausomai nuo to, kokia operacija laukia, gali būti atliekamas ir įvairus kitoks sveikatos patikrinimas. Pavyzdžiui, gal reikės atlikti rentgeno nuotraukas, o gal reikės lįsti į kompiuterinį tomografą. Tai tokie tyrimai, kurie bus susiję konkrečiai su ta sritimi, kurioje atliekama operacija. Tačiau kartais gali pilnai pakakti ir aukščiau įvardintų tyrimų bei paprasčiausio žodinio tyrimo – paciento apklausos ir jo nusiskundimų užrašymo bei analizavimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.