Maisto džiovintuvas – norintiems kokybiško maisto

pagal | 2016-04-20

Džiovintuvas uogomsDaržovės, vaisiai, uogos – pagrindinis vitaminų ir visų reikiamų maistinių medžiagų šaltinis kiekvienam žmogui. Jie turi būti visada įtraukti į mūsų maisto racioną, tačiau gyvename tokiame klimate, kur vyrauja keturi metų laikai. Vasarą reikiami produktai yra pasiekiami kiekvienam: jų galima nusipirkti parduotuvėje, turguje, užsiauginti pačiam ar rasti miške, tačiau atėjus žiemai, deja, bet tenka apsiriboti maistu, atvežtu iš kitų pasaulio šalių.

Vis dėlto, sprendimas yra – džiovintuvas uogoms ir kitiems maisto produktams, kiekvieno paslaugoms. Džiovintuvas uogoms, daržovėms, grybams ar vaisiams yra labai tinkamas variantas, norint, kad šie produktai išsaugotų visas reikiamas medžiagas ir vitaminus. Lietuvos klimatas yra tinkamas auginti šiems maisto produktams, tačiau norint, kad jie negestų ir būtų mūsų šaldytuve kurį laiką, turime juos konservuoti ar sudžiovinti.

Maisto džiovinimas

Maisto džiovinimas galimas dviem būdais, pirmasis būdas – natūralus, maistas džiovinamas saulėje. Antrasis, vis labiau populiarėjantis būdas – maisto džiovintuvai. Maisto džiovinimas įvairaus tipo džiovyklose sutaupo laiko, daug nekainuoja, o geriausia, kad įvairių uogų, vaisių ar daržovių galime įsimesti į patiekalus net ir atšiauriausios žiemos viduryje.

Maisto džiovintuvai yra skirti:

 • džiovintuvas uogoms;
 • džiovintuvas grybams;
 • džiovintuvas vaisiams;
 • džiovintuvas daržovėms;
 • džiovintuvas vaistažolėms;
 • Ir kita.

Visus prieš tai išvardintus produktus gali džiovinti tas pats džiovintuvas. Taip pat džiovintuvai yra skirti ir žuviai, makaronams ir kitam maistui, kurį norite sudžiovinti ir dėti į įvairius patiekalus.

Rinkdamiesi džiovintuvą atkreipkite dėmesį į jo veikimo principą, į elektroninę valdymo sistemą ir kitus jums reikalingus dalykus. Dažniausiai žmonės nori, kad džiovintuvas uogoms, vaisiams ir kitiems maisto produktams turėtų laiko funkcija, t. y. kad džiovykla, kai maistas baigiasi džiovintis, išsijungtų pati. Ši funkcija yra itin patogi, kadangi džiovinti maistą galite nakties, darbo dienos metu, kai visi šeimos nariai dirba ar mokosi.

Apie žaliavos ruošimą džiovinimui kiekvienas gali pasidomėti internete. Vis dėlto, pats džiovinimo principas kiekvienam patinka vis skirtingas. Vieni mėgsta džiovinti nuluptus obuolius, kiti nenuluptus – tai individualaus žmogaus reikalas, todėl patarinėti nevertėtų nei vienam. Verta paminėti, kad naudojant nepakankamai paruoštą ir subrandintą džiovinimui žaliavą, kokybė prastėja, o sudžiovintas maisto produktas nėra toks skanus, kaip paruoštas tinkamai.

1 komentaras

 1. Vilmantė

  Labai naudingas prietaisas buityje. Mėgstu sveiką maistą, tad uogų, grybų, daržovių džiovinimas yra puikus atradimas mūsų namuose.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.