Kuo ypatingi sportiniai saulės akiniai?

pagal | 2016-07-14

saulės akiniaiAktyvus gyvenimo būdas stiprina sveikatą ir imunitetą. Palankiausias metas sportui – vasara. Tiesa, karštasis sezonas turi ir savų trūkumų. Vienas jų – mūsų akims pavojingi ultravioletiniai saulės spinduliai. Kad išvengtume problemų ir pasirūpintume savo sveikata, mums reikalingi kokybiški saulės akiniai. Šių pasirinkimas išties didelis. Optikos salono darbuotojai primena, kad vieni akinių modeliai rekomenduojami kasdieniam nešiojimui, kiti – sportui. Tokie akiniai turi tvirtesnį rėmelį, efektyviau saugo nuo saulės, dulkių ir kitų nešvarumų.

Kodėl sportuojant reikalingi saulės akiniai?

Tinkama akių apsauga sportuojant – svarbus momentas, kuriam reikia skirti daugiau dėmesio. Visų pirma, būdami lauke esame nuolatos veikiami saulės. Ultravioletiniai spinduliai gali pakenkti mūsų akims ir sukelti įvairias akių ligas, be to, intensyvi spinduliuotė gali pakeisti regėjimo kokybę. Didžiausia problema yra tai, kad regėjimo problemos gali pasireikšti tik praėjus keleriems metams. Galiausiai, aktyviai sportuojant vėjas gali prinešti į akis smėlio ir dulkių, dėl kurių akys ima perštėti ir ašaroti. Natūralu, kad tokia būsena trukdo ir atliekamos veiklos kokybei. Šiuo atveju būtina galvoti apie patikimą akių apsaugą. Ekspertai teigia, kad skiriamasis sportininkų akinių bruožas – individuali rėmelio konstrukcija. Tokie akiniai yra patogūs ir tvirtai priglunda prie veido. Negalima paneigti ir dizaino svarbos – sportiniai saulės akiniai puikiai dera su sportininkų, pvz., bėgikų ar dviratininkų, apranga ir padeda realizuoti sportinio stiliaus sprendimus.

Rėmelio dizainas ir akinių lęšiai

Renkantis sportinius akinius, būtina įvertinti rėmelio kojeles – jos turi puikiai priglusti, tačiau negali spausti nosies ar smilkinių. Kadangi sportui svarbu greitis ir rezultatas, rinkitės modelius, kurie nesukurtų didelio pasipriešinimo vėjui (pvz., storo rėmo gaminių). Įsitikinkite, kad jūsų pasirinkti akiniai nuo saulės užtikrina tinkamą apsaugą (lęšiai turi būti ne tik tamsinti, bet ir apsaugantys nuo žalingo UV poveikio). Be to, didžiausią dėmesį skirkite aukštos kokybės gaminiams ir poliarizuotiems stiklams, kurie maksimaliai sumažins saulės atspindžių kiekį.

Kur įsigyti?

Sportiniai akiniai nuo saulės parduodami tiek įprastuose optikos salonuose, tiek internetinėse parduotuvėse. Ieškodami kokybiško ir visus jūsų lūkesčius atitinkančio gaminio, rinkitės patikimą ir rinkoje vertinamą akinių pardavėją. Vienas iš pasirinkimų – optio.lt, siūlantis plačią akinių rėmelių pasiūlą. Tai kokybę vertinantis pardavėjas, prekiaujantis klasikiniais ir moderniais akinių rėmeliais vyrams, moterims ir vaikams. Stilingi saulės akiniai skirti tiek ramiam laisvalaikiui gamtoje, tiek aktyvioms pramogoms bei sportui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.