Kuo išsiskiria ekologiška kosmetika

pagal | 2016-09-19

Ekologiška kosmetikaEkologiška kosmetika – tai tokia kosmetika, kuriai nustatyti ir taikomi griežti reikalavimai, o atitikimas jiems patvirtinamas atitinkamais sertifikatais. Reikalavimai pradedami taikyti jau nuo pat pradžių, tai yra jau šiai kosmetikai naudojamos žaliavos turi būti atitinkamai auginamos – šios kosmetikos gamybai naudojami tik natūraliuose ir ekologiniuose ūkiuose užauginti produktai, kurie perdirbami, taikant tik būtiniausias chemines reakcijas, o jų skaičius turi būti minimalus. Šios kosmetikos sudėtyje jokiu būdu negali būti žmonėms ar aplinkai kenkiančių medžiagų, taip pat genetiškai modifikuotų. Kuriant tokios kosmetikos produktus jokie bandymai su gyvūnais neatliekami. Reikalavimai nustatyti netgi šios kosmetikos pakuotėms, jos irgi turi būti ekologiškos bei perdirbamos. O dar geriau, kai pakuotės pagamintos iš antrinių žaliavų. Taigi, visi procesai ir naudojamos priemonės, pradedant žaliavų auginimu ir baigiant kosmetikos pakavimu, turi kuo mažiau teršti aplinką.

Kad kosmetika yra ekologiška, tai patvirtina atitinkamas sertifikatas. Tad, jeigu norite žinoti, ar kosmetikos priemonė, kurią norite įsigyti, yra ekologiška, turėtumėte ant pakuotės ieškoti sertifikavimo ženklo. Jeigu kosmetikos priemonė atitinkamo sertifikato neturi, ji neturėtų vadintis ekologiška. Minėtas sertifikatas patvirtina kosmetikos gamintojų, dirbančių skirtingose šalyse, susitarimą, kad kosmetikos gamyboje jie nenaudos tam tikrų medžiagų. Tad ekologiškos kosmetikos priemonėse nerasite mineralinio aliejaus, silikono, emulgatorių, parabenų, sintetinių kvėpiklių ir dažiklių ar daugybės įvairiausių kitų kenksmingų medžiagų, kurios naudojamos kitose kosmetikos priemonėse.

Tačiau, gaminant bet kurias kosmetikos priemones, vienas svarbiausių uždavinių – užtikrinti, kad šios priemonės neprarastų savo savybių ir tam tikrą laiką nesugestų. O tai pasiekti galima tik panaudojus tam tikrus konservantus ir priedus, be jų išsisukti niekaip nepavyktų. Tad, sertifikatus teikiančios institucijos vis dėl to leidžia panaudoti nedidelį šių medžiagų kiekį. Tik įprasti cheminiai konservantai ekologiškoje kosmetikoje paprastai keičiami natūraliais, gamtoje sutinkamais konservantais: cukrumi, aliejais, medumi, alkoholiu ir pan.

Pažymėtina, kad, ekologiškos kosmetikos sertifikatai nėra vienodi, nes vienose šalyse taikomi griežtesni reikalavimai, kitur paprastesni. Tačiau, gaminant šią kosmetiką, visuomet yra taikoma tam tikra nustatyta kontrolės sistema, užtikrinanti, kad pagaminta kosmetika bus švaresnė ir sveikesnė.

1 komentaras

  1. Gnld

    Ekologiška kosmetika – tai vis labiau populiarėjanti kosmetika visame pasaulyje. Taip yra dėl to, nes vartotojai supranta, kad tai, kas parduodama parduotuvėse ne visada yra kokybiška. Dėl to nemažai vartotojų domisi ekologija, skaito straipsnius, domisi gaminių sudėtimi ir taip stengiasi išvengti alergijų, užkemšamų porų ir kitokių šalutinių poveikių, kurie dirgina mūsų odą.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.