Kokie dažniausiai atliekami tyrimai ir ką jie parodo

pagal | 2017-02-09
Ką parodo šlapimo tyrimas

Medical specimens

Kiekvienas esame sirgęs viena ar kita liga. O nuo ligos sudėtingumo priklauso ir gydytojo kompetencija ją tiksliai atpažinti. Daug ką apie prastą savijautą gali pasakyti paprasčiausias kraujo spaudimo patikrinimas. Tačiau kartais būtini ir išsamesni tyrimai, padedantys nustatyti paciento negalavimą ir garantuojantys tikslią diagnozę bei gydymą.

Ką parodo šlapimo tyrimas ar ką  galima nustatyti kraujo tyrimu? Tai svarbus klausimas bandant atrasti paciento ligos sukėlėjus. Čia susipažinsime, ką šie du dažniausi tyrimai gali parodyti daktarui ir pacientui apie paciento būklę.

Šlapimo tyrimas yra paprasčiausias iš visų žmogaus organizmo skysčių tyrimų. Jo rezultatai gaunami greitai, ir jie dažnai nurodo net labai tikslias tam tikrų ligų diagnozes. Bendras šlapimo tyrimas vertinamas pagal šlapimo spalvą, drumstumą ir kitus aspektus. Tarkime, jeigu žmogus vartoja mažai skysčių, jo šlapimas bus tamsesnis.

Šlapimo tyrimas turėtų būti atliekamas ryte, pirmą kartą šlapinantis nuo atsibudimo. Prieš šlapinantis rekomenduojama apsiplauti lytinius organus vandeniu, nesinaudojant prausikliais. Užpildžius specialią talpą šlapimu, jį į laboratoriją priduoti reikia per valandą, kitu atveju patariama jį laikyti šaldytuve.

Šlapimo tyrimas gali rodyti tokias ligas kaip: inkstų nepakankamumas, cukrinis diabetas, šlapimo pūslės uždegimas, inkstų akmenys, vėžys, šlapimo takų infekcija ir kitos ligos.

Bendras kraujo tyrimas yra vertinamas pagal kraujyje randamų eritrocitų, trombocitų, leukocitų kiekius, ir gali parodyti tokias ligas ir sutrikimus kaip uždegimai, virusinės arba bakterinės kilmės infekcijos, mažakraujystė, vėžys. Leukocitai kinta, jeigu kūne yra infekcija ar uždegimas,  hemoglobino trūkumas rodo anemiją. Limfocitai yra svarbiausios kraujo ląstelės, kurių dėka turime imunitetą. Jų trūkumą sukelia ŽIV, hepatitas, įvairūs virusai kaip gripas, ir kitos imunitetą silpninančios ligos.

Tai yra dažniausiai poliklinikose atliekami tyrimai, kurie būtini bene kiekvienos vidutinio sunkumo ligos pradžioje, gydytojui norint diagnozuoti paciento ligą. Jeigu šie tyrimai neegzistuotų ir nė nebūtų galimybės sužinoti, ką parodo šlapimo tyrimas ar kraujo tyrimas, daugybės ligų diagnozė būtų labai sudėtinga ar net neįmanoma.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.