Klastinga autoimuninė odos liga ir jos gydymas

pagal | 2015-09-17

odos ligų gydymasAr kada nors pagalvojote, kaip atrodytumėte, jeigu būtumėt plikas? Turbūt ne vieną nuo tokios minties net šiurpas nupurto, tačiau pasaulyje egzistuojanti sudėtinga autoimuninė liga, mediciniškai vadinama, alopecija, yra vienas iš sutrikimų, kurio gydymas yra gana ilgas ir sudėtingas procesas. Tad, kokie yra odos ligų gydymas ir konkrečiai alopecijos, kurios metu netenkama dalies ar visų plaukų, prevencija?

Per anksti sumažėjusios plaukų apimtys

Netikėtai pradėję slinkti ir šukose kuokštais pasiliekantys plaukai tai pirmasis ženklas, įspėjantis ne tik apie tam tikrų medžiagų trūkumą organizme, tačiau ir apie galimą klastingą odos ligą alopeciją.

Alopecija – tai liga, kurios metu plaukai išslenka kurioje nors galvos vietoje. Kitaip tariant, dėl plaukų netekimo pasimato taip vadinama plikė. Labai dažnai alopecijos atsiradimui įtakos turi vaikystėje patirti plaukų grybeliniai susirgimai, trichoilomanija bei plaukų slinkimas telogeninėje fazėje.

Šiuo metu dar neaišku, dėl kokių tikslių priežasčių pacientams pasireiškia alopecija, tačiau pastebima tendencija, jog dėl jos dažniau kenkia vyrai, o ne moterys. Jau dabar yra žinoma, kad šiam odos sutrikimui didelės įtakos turi genetika.

Šis, kaip ir kitų odos ligų, gydymas reikalauja nemažų pastangų, o kartais ir finansų. Bene labiausiai paplitęs alopecijos gydymas šiandien yra minoksidilių, arba plaukų transplantacija. Šis odos sutrikimas ypatingai dažnai pasireiškia po chemoterapijos seansų. Tačiau skirtumas tarp natūraliai išsivysčiusios alopecijos ir po tokių cheminių procedūrų atsiradusio plaukų išslinkimo yra tas, jog, pasibaigus chemoterapiniam gydymui, plaukai atauga, o natūraliai atsiradus alopecijai – ne.

Todėl pastebėjus plaukų augimo sutrikimus, laukti negalima. Apsisaugokite nuo bjaurios autoimuninės ligos alopecijos ir pasidomėkite, koks yra šios ir kitų odos ligų gydymas.

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.