Kaip nėštumas gali būti susijęs su dantų sveikata?

pagal | 2014-09-21

Nėščios moterys turėtų rimtai susirūpinti savo burnos sveikata ir jos priežiūra. Nesirūpinimas dantimis šiuo jautriu laikotarpiu gali turėti rimtų padarinių Jums ir būsimam vaikeliui. Nėštumo metu Jūsų dantys ir dantenos yra labiau pažeidžiami bakterijų dėl padidėjusio hormonų kieki. Svarbu tinkamai rūpintis prieš nėštumo, nėštumo metu ir po jo, kad išsaugotumėte savo burnos sveikatą ir būsimo kūdikio. Jeigu rūpinsitės savo burnos sveikata, sumažinsite nėštumo komplikacijų riziką.

nestumas

Dantų būklės susijusios su nėštumu

Yra daugybė burnos sveikatos problemų susijusių su nėštumu – kai kurios dažnesnės, kitos mažiau dažnos. Nuo jų dažniausiai galima apsisaugoti praktikuojant gerą burnos higieną bei konsultacijomis odontologijos klinikose su specialistu.

Kai kurios pasitaikančios burnos ligos, susijusios su nėštumu:

Nėštumo gingivitas.

Šis gingivitas yra gan dažna problema pasitaikanti moterims nėštumo metu. Jis atsiranda dėl bakterijų esančių tarp dantų. Gingivitas gali būti suvaldomas, jeigu anksti diagnozuojamas. Nėštumo gingivitas gali sukelti tokius simptomus, kaip:

 • Paraudusios ir patinusios dantenos
 • Tarpas tarp dantų
 • Mažėjančios dantenos
 • Blogas burnos kvapas
 • Pūliai prie dantenų
 • Sąkandžio pasikeitimas

Svarbu nuvykti į odontologijos kliniką ir pasikonsultuoti su odontologu dėl gingivito ir jo gydymo. Taip jis negalės progresuoti į rimtesnes periodontines problemas. Periodontinių ligų atsiradimas gali būti papildoma problema tiek nėščiai motinai, tiek ir jos vaikui.

Periodontinės ligos.

Periodontinės ligos atsiranda dėl negydomo gingivito. Kitaip vadinamas periodontitu, jis sukelia kaulų gedimą ir gedimą aplink dantenų audinius. Periodontito simptomai:

 • Kraujuojančios dantenos
 • Uždegimo paveiktos dantenos
 • Jautrios dantenos
 • Chroniškai blogas burnos kvapas
 • Dantų kritimas
 • Infekcija

Nors periodontinės ligos yra pavojingos visiems, tačiau nėščioms moterims ypač. Periodontinės ligos padidina persileidimo riziką bei mažo svorio kūdikio gimimą. Nėščios moterys, kurios turi periodontito problemų, turėtų nedelsiant kreiptis į odontologijos kliniką ir pasikonsultuoti su specialistu.

Nėštumo auglys.

Nėščios moterys sergančios gingivitu ar periodontitu turi didesnę riziką nėštumo auglio atsiradimui. Dėl šių auglių gali atsirasti diskomfortas valgant ar kalbant. Jie gali būti pašalinami odontologo.

Odontologo konsultacijos nėštumo metu

Antruoju nėštumo trimestru svarbu apsilankyti odontologijos klinikoje ir atlikti higieninį patikrinimą bei valymą. Procedūros turėtų būti minimalios. Venkite kosmetinių procedūrų.

Jeigu pastebėjote kažką įtartino, iš karto nuvykite pas odontologą. Danties skausmas, kraujuojančios dantenos ar pūlinukai gali signalizuoti burnos infekciją, kuri, jeigu bus negydoma, gali pasklisti į kūną.

Dantų procedūros, kurie reikėtų vengti

Nėštumo metu venkite rentgeno spindulių. Nors jie sukuria nedidelį kiekį radiacijos, tačiau geriau jo nedaryti nėštumo metu. Taip pat venkite ilgų procedūrų odontologijos kabinete, kuomet reikia ilgai sėdėti kėdėje. Tokiu atveju gali padidėti spaudimas kraujagyslėse, kas gali suteikti silpnumą.

Visuomet pasikonsultuokite su odontologu, kurios procedūros yra saugios nėštumo metu Jums ir Jūsų negimusiam vaikeliui.

Savi-pagalbos patarimai nėštukėms

Valykite dantų šepetėliu ir dantų siūlu. Nepamirškite valyti savo dantų tris kartus per dieną, kad išvengtumėte bakterijų aplink dantis.

Rytinio šleikštulio ir vėmimo pagalba

Pabandykite praskalauti burną su šiltu vandeniu ar antibakteriniu burnos skalavimo skysčiu. Manoma, kad soda vietoj dantų pastos gali nuraminti sutrikusį pilvą. Tačiau prieš naudojant sodą nėštumo metu pasitarkite su gydytoju, ypač jeigu turite aukštą kraujo spaudimą.

Sveika mityba

Nepamirškite į savo mitybą įtraukti kalcio, vitamino B12 ir vitamino C.

Nėščios moterys, kurios praktikuoja gerą burnos higieną ir lankosi odontologijos klinikoje bei konsultuojasi su specialistais, turi mažesnę tikimybę susirgti burnos ir dantų problemomis šiuo laikotarpiu. Burnos sveikata ir viso kūno sveikata yra susijusi, taip pat, kaip motinos ir vaiko sveikata.

1 komentaras

 1. Atgalinis pranešimas: Dantų gydymas ir nėštumas - Straipsnis.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.