Kai vaikai bijo odontologo

pagal | 2015-09-19

odontologijos klinika VilniujeVaikystė – etapas, kai klausoma gandų, patarimų, legendų, įdomių istorijų ir retai kada galima suprasti, kurios tikros, o kurios ne. Specialistai teigia, kad būtent vaikystėje formuojasi pirmoji žmogaus pasaulėžiūra ir tai metas, kuomet žmogus ima rinkti pamokas savo visam gyvenimui ateityje. Dažnas tėvelis žino, kad viena pagrindinių vaikų baimių, kartais net sunku paaiškinti iš kur atsirandanti – odontologo baimė.

Ne retai vaikai tarsi be priežasties nenori keliauti pas odontologą, paniškai bijo grąžto garso ir tiesiog per prievarta yra sodinami pas specialistą į kėdę. Žinoma, galbūt vizitas pas odontologą nėra toks jau malonus, tačiau dar vaikystėje jis neturėtų būti toks baisus.

Kartais tėveliai, paisydami vaikų baimių tiesiog neveda vaikučių pas odontologą, nes nenori kelti atžalai papildomo streso. Tačiau specialistai įspėja, kad vizitai pas odontologą turėtų prasidėti tuomet, kai vaikui išdygsta pirmieji dantukai. Jau tuomet vaiką reikia pratinti prie dantukų priežiūros ir bendravimo su specialistu.

Be to, net ir sugedus pirmiesiems dantukams, taip pat nereikėtų laukti, kol jie iškris. Kartais tėveliai mano, kad kai vaikams genda ar jautrūs tampa pieniniai dantukai – į tai nereikia kreipti dėmesio, nes šie mažyliai tik laikini. Tačiau iš tiesų negydomi pieniniai dantys yra rimtas reikalas ir gali sukelti problemų ateityje nuolatiniams dantims. Todėl geriausiai vaikučius vesti pas odontologą net ir pastebėjus, kad pieniniai dantukai ima gesti arba vaikas skundžiasi dantų skausmu.

Kaip įveikti baimę peržengti kabineto slenkstį?

Geriausia būdas įveikti baimę – išsiaiškinti, iš kur kyla jos priežastys. Todėl jei Jūsų vaikas iš tiesų bijo odontologo – pirmiausia sužinokite, kodėl taip yra. Pasisodinkite vaiką ir nuoširdžiai apie tai pasikalbėkite, Tegul jis papasakoja, apie ką galvoja ir kodėl mano, kad vizitas pas odontologą yra nemalonus. Galbūt jis tai iš kažkur girdėjo, o Jums pavyks vaiko nuomonę pakeisti teisinga linkme.

Be to, labai svarbu, kad tėveliai patys rodytų teisingą pavyzdį vaikams. Tai reiškia, kad Jums patiems tai pat reikėtų galvoti apie reguliarius vizitus pas odontologą. Jei vaikai matys, kad ir tėveliai nebijo odontologo – jiems bus lengviau. Grįžę ir profilaktinio patikrinimo papasakokite vaikas, kaip sekėsi, pasidalinkite geromis emocijomis ir taip padėsite vaikui įveikti baimę.  Jei gyvenate pvz Vilniuje, išsirinkite geriausia, Jums priimtiniausia odontologijos klinika Vilniuje, ar kitame savo mieste ir reguliariai lankykitės.

O taip pat kasdien stenkitės kalbėti apie dantukų priežiūra. Nuo vaikystės pratinkite atžalą valyti dantukus, juos tinkamai prižiūrėti ir jais rūpintis. Tuomet vaikui dantų priežiūra taps kasdienių įpročiu, o vizitas pas stomatologą – tik viena sudedamoji dalis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.