Inkštirai – kaip su jais kovoti?

pagal | 2016-04-14

InkštiraiTurbūt kiekvienas bent kartą gyvenime susidūrė su inkštirais – ant odos atsirandančiais juodais arba gelsvais taškeliais. Problema vienodai kankina tiek vyrus, tiek moteris bei dažniau pasireiškia riebesnę odą turintiems žmonėms.  Inkštirų atsiranda, kada užsikemša plauko folikulas. Šis užteršiamas negyvos odos liekanomis bei riebalais, o šie, susijungę su oru, oksiduojasi ir įgauna tamsų atspalvį. Ši odos problema, kaip ir aknė, dažnai atsiranda dar paauglystėje, kada besikeičianti hormoninė sistema lemia padidėjusį jaunuolio odos riebalavimąsi. Jeigu genetiškai odoje užprogramuotas didesnis riebalingumas, ji reikalauja intensyvesnio valymo, šveidimo, gero higienos  įpročių susiformavimosi. Oda turi būti tinkamai valoma, tačiau taip pat negali būti pernelyg nusausinama, kadangi išsausėjimas skatina odos trūkinėjimą ir riebalų iškilimą į paviršių. Yra nomuonių, kad inkštirų atsiranda dėl netinkamos mitybos, tačiau tai daugiau higienos įpročių padarinys. Stresas taip pat nėra pagrindinė inkštirų atsiradimo priežastis, tačiau nervinė įtampa gali  trikdyti žmogaus higienos įpročius, o tai jau tiesiogiai veiks inkštirų formavimąsi.

Šiek tiek apie inkštirų gydymą.  Inkštirai, kaip ir kiti spuogai yra gali būti gydomi hormoninais preparatais.  Pavyzdžiui, naudojami kontraceptikai sureguliuoja endokrininę sistemą ir odos riebalavimąsi.  Labai svarbus yra odos valymo procesas. Plovimas vien vandeniu – nepakankamas. Svarbu rinktis salicilio rūgšties preparatus, vengti aliejais prisotintų valiklių ir prausiklių.  Vasarą pravartu saikingai kaitintis saulutėje, kadangi ultravioletiniai spinduliai atblokuoja poras. Reikėtų nepamiršti, kad odos higiena neapsiriboja vien odos plovimu. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad inkštirų atsiradimą skatina ir nuolatinis veido lietimas nešvariais pirštais, dažnas giliai įsiskverbiančios kosmetikos naudojimas ir netinkamas jos nuvalymas. Jeigu su problema kovoti nepadeda įprastos priemonės, visada galima kreiptis į dermatologą, kuris ištirs jūsų odos tipą ir būtent pagal tai parinks tinkamiausias kosmetines priemones.

Jeigu esate tradicinių gydymo metodų šalininkas, galite pasitelkti dar senelių naudotus kovos su inkštirais būdus. Pavyzdžiui, šviežia perpjauta bulve ištrinkite problematiškas vietas, luktelkite kol uždžius ir nuplaukite vandeniu. Daržovės sultys veikia kaip natūralus nešvarumų šalintojas. Keli šaukštai natūralaus jogurto, rūgpienio ir šlakelis citrinų sulčių taip pat veiksminga priemonė šalinant inkštirus. Kaip ten bebūtų, išbandžius bent dalį pristatytų priemonių, nebus sunku išsirinkti labiausiai jums tikusias ir inkštirai be abejonės nebekels tiek rūpesčių.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.