Dėl kokių priežasčių prakaituoja delnai?

pagal | 2016-08-17

Tikrai ne vieną žmogų kankina šlapi ir prakaituoti delnai. Daugelyje situacijų susiduriama su šia problema, o ji pastebima ypač tada kai yra sveikinamasi su kitu žmogumi: darbo pokalbio metu, susitikime su klientu ir panašiai.

Prakaituojantys delnai ir pėdos daugeliui žmonių pažįstama situacija, su kuria susiduriama bene kiekvieną dieną. Ypač vasaros sezonu prakaitas nepaleidžia nei vieno, kadangi tai natūralus gamtos procesas. Tačiau pernelyg gausus prakaitavimas reiškia ne tik, kad žmogui yra karšta, bet ir kitus organizmo pakitimus.

Dėl kokių priežasčių prakaituoja delnai?

Dėl kokių priežasčių prakaituoja delnai gali atsakyti tik gydytojai, kurie yra šios srities specialistai. Dėl delnų prakaitavimo kaip ir atsiradusio raudonio ant veido (veido paraudimo) yra atsakinga kiekvieno žmogaus nervų sistema. Žmonių nervų sistema neklausia nei vieno ir nepaklūsta mūsų pageidavimams, todėl dažnai mes atsiduriame nemaloniose situacijose.prakaituoja delnai

 1. Delnai gali prakaituoti dėl sutrikusių nervų, susierzinimo, pernelyg didelio streso. Stresinėse situacijose kiekvieno žmogaus organizmas išskiria tam tikrus fermentus, kurie „persiduoda“ į veidą – veidas paraudonuoja arba į delnus – delnai prakaituoja.
 1. Reikėtų pridurti, kad vaikai prakaituoja dažniau ir daugiau nei suaugusieji, tačiau šis procesas vyksta dėl gamtos. Vaikų, o ypač kūdikių prakaito liaukutės yra nebrandžios, dėl šios priežasties juos dažniau išmuša prakaitas. Kiekvienam tėvui auginančiam mažylį reikia į tai atkreipti dėmesį ir neleisti mažyliui pernelyg suprakaituoti, kadangi jis gali susirgti.
 1. Prakaituojantys delnai taip pat gali būti pave
  ldima priežastis. Vieni žmonės tiesiog prakaituoja daugiau, o kiti mažiau. Prakaitas yra nuolatos gaminamas, tačiau jo kiekis ir išsiskyrimas irgi skiriasi.
 1. Vitamino D trūkumas taip pat gali būti viena iš priežasčių, kodėl prakaituoja delnai. Kada reikėtų sunerimti? Sunerimti reikėtų jeigu delnai yra prakaituoti, o nuo jų sklinda nemalonus, šiek tiek rūgštokas kvapas – tai gali reikšti rachito pradžią.
 1. Dėl tam tikrų ligų žmogus taip pat prakaituoja dažniau, todėl pastebėjus pagausėjusį prakaitavimą, kiekvienam patariama kreiptis pagalbos į medikus, bent išsitirti, norint išsiaiškinti gausaus prakaitavimo priežastis.

12 komentarų

 1. Dileta

  O tai jei nuolat prakaituoja delnai ar botulino injekcijos galimos specialiai delnams ar ne?

  Atsakyti
 2. Marius

  Laba.Prakaituoja delnai kojos kaip stresuoju arba susinervinu.ka tokiu atveju daryti?

  Atsakyti
  1. Jurgita Mantvydaitė

   Mariau, tai natūrali organizmo reakcija susinervinus. Tokiais atvejais delnų prakaitavimo neišvengsite, tad tiesiog stenkitės mažiau stresuoti. Šioje vietoje nusiteikimas yra svarbiausia.

   Atsakyti
 3. Renaldas

  Nežinau delko, bet man labai šala rankos kai buna prie tam tikru zmoniu, pasiilgstu kažko, susijaudinu. Ir nesvarbu kokioj patalpoi bučiau. Tarkim kad ir dabar esu kambaryje +25 bet mano rankos labai šaltos.

  Atsakyti
 4. Kornelijus

  Labas ranku delnai man prakaituoja kiekviena diena bet aš nesinervinu nestresuoju gal naminis budas yra pagyditi

  Atsakyti
  1. Jurgita Mantvydaitė

   Reiktų atlikti tyrimus, dėl ko jie prakaituoja, nes labai svarbu pašalinti priežastis.

   Atsakyti
 5. Justyna

  Sveiki, delai pradėjo prakaituoti visai neseniai anksčiau tokio niekada nebuvo, ir tai visiškai nepriklausomai nuo aplinkos temperatūros , gal kas žino priežastis dėl ko taip gali būti?

  Atsakyti
 6. Mantas

  Sveiki.
  Karštuoju metu mano delnai prakaituoja ir pasidaro lipnios. Nesvarbu ką darau ar naršau telefonu namie ar lauke vedžioju šunį. Nusiplaunu po vėsiu vandeniu su muilu ir tam kartui būna sausos ir švarios bet po kokių 5-10 min vėl tas pats.
  Kai vėsu šito nebūna.
  Ar galima kažkaip namų salygomis tai sutvarkyti? Galvojau pasitrinti delnus su kojoms skirta pudra kad neprakaituotu. Ar tai būtu gera mintis ar yra kokia priemonė rankoms?

  Atsakyti
  1. Jurgita Mantvydaitė

   Mantai vasarą visi daugiau prakaituojame, ypač jaunystėje. Jeigu problema labai opi, reikėtų pasitarti su gydytoju – dermatologu. Taip pat labai viskas stipriai priklauso nuo mitybos. Maitinantis sveikai ir neturint antsvorio, neretai ši problema išsisprendžia. Ir vis tik nepamirškite, kad vasarą natūraliai prakaituojame visi daugiau.

   Atsakyti
 7. Jonas

  Ka daryti, jeigu prakaituoja delnai susikibus rankomis? Labsi nepatogu yra buti taip..

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.