Ar papildai sportui būtini?

pagal | 2015-11-12

papildai sportuiMaisto papildai sportui – tai aktyvių ir daug sportuojančių žmonių kasdieninės rutinos dalis. Papildai sportininkams tiesiog būtini, kad jie lengviau atsistatytų po sunkių ir alinančių treniruočių, o taip pat siekiant geresnio sportinio rezultato. Tačiau, kaip ir visada, svarbu šiuos papildus teisingai pasirinkti ir vartoti. Vis dėlto pasitaiko ir nemažai klaidų.

Visų pirma, būtina suvokti, kad maisto papildai yra tam tikrų skirtingų aktyvių medžiagų kompleksai, jis pasižymi įvairiomis funkcinėmis savybėmis ir papildo kiekvienos dienos mitybą, bet jokiu būdu nepakeičia normalių maisto produktų. Bet kuriuo atveju, o ypač sporte mityba visuomet yra svarbiausia. Pradedantys vartoti maisto papildus labai dažnai galvoja, kad, nurijus piliulę ar išgėrus kaušelį kokteilio, viskas iš karto pasikeis ir jam ar jai pavyks padaryti tai, ko ilgai siekė atkakliomis treniruotėmis. Tačiau taip juk niekada nebūna. Siekiant rezultato labai svarbu suderinti savo mitybą ir maisto papildus, tik tada bus galima pasiekti dvigubai geresnio rezultato per žymiai trumpesnį laiką.

Didelė klaida, jeigu sportininkas tiesiog pasiduoda minios jausmui ir renkasi tuos papildus, kurie tuo metu yra populiarūs arba juos vartoja jo draugai ir pažįstami. Neretai pasitaiko tokių atvejų, kai maisto papildus naudojantis žmogus, net negali paaiškinti, kodėl būtent juos pasirinko. Tad prieš pirkdami sporto papildus, pirmiausia gerai pamąstykite ir išsiaiškinkite, ko būtent jums tuo metu labiausiai reikia. Juk visada skirsis papildai tiems, kas nori sulieknėti, nuo tų, kas augina raumenų masę ir pan. Netingėkite ir paieškokite informacijos internete, pasikonsultuokite su savo treneriu ar bent jau daugiau išmanančiu draugu.

Kaip visada svarbus faktorius yra kaina. Tačiau visi žinome ir tai, kad kokybiškas daiktas kainuoja daugiau. Kita vertus, nesinori permokėti tik už gamintojo vardą ar brangią reklamos kampaniją. Tad norėdami gauti optimaliausią variantą, pirmiausia, turėtumėte išsiaiškinti perkamo produkto sudėtį. O tada ne pro šalį būtų pasidomėti ir jį vartojusiųjų atsiliepimais bei nuomonėmis.

Atminkite, kad geriausias rezultatas ir puiki savijauta pasiekiama tada, kai papildai sportui vartojami reguliariai ir pagal nustatytą režimą. Jeigu vieną kartą pamiršite maisto papildą, tai, žinoma, nieko blogo neatsitiks. Tačiau jeigu tai pasikartos dar kartą ir dar kartą… gero rezultato nesitikėkite. Geriausia turėti ant lapelio surašytą papildų vartojimo planą ir laikyti jį patogioje ir matomoje vietoje.

Jeigu iškilo daugiau klausimų ir vis sunku išsirinkti, kreipkitės į šį straipsnį parengusį  – PerfectBody parduotuvės kolektyvą.

2 komentarai

  1. maisto papildai

    Labai geras straipsnis, tikrai pritariu, kad aktyviai sportuojat papildai labai pagelbeja

    Atsakyti
  2. Ekspertas

    Apart proteino ir kreatino nieko daugiau neverta rinktis 😉 Visi kiti neveiksmingi ir tik pinigu svaistymas.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.