Hemorojus: liga, apie kurią kalbėti nedrąsu

pagal | 2018-05-07

hemorojus

Kai kalba pasisuka apie antrą galą, ypač jo problemas, daugelis mūsų jaučiasi nejaukiai  ir nori pakreipti pokalbį kita tema. Visgi, hemorojus – populiari šiuolaikinio pasaulio, kai vis daugiau laiko praleidžiame sėdėdami, liga, apie kurią nereiktų bijoti kalbėti. Kokie hemorojaus simptomai? Priežastys? Ir kaip jo atsikratyti? Šį kartą pabandysime į šiuos klausimus ir atsakyti kartu su Gastroklinika.lt.

Kokie hemorojaus simptomai?

Dažniausiai hemorojaus simptomai yra kraujavimas arba įvairios išskyros iš išangės. Taip pat išangės niežėjimas ir skausmas.  Žinoma, skaudėti gali ir nuo netinkamo tualetinio popieriaus, tačiau toks skausmas gana greitai praeina. Tuo tarpu, hemorojaus skausmai yra stiprėjantys ir pasikartojantys. Tad, pajutus, kad kažkas negerai, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, o ne diagnozę nusistatinėti pačiam. Kartais kraujas išmatose signalizuoja visai ne apie hemorojų, o kitą ligą.

Kas sukelia hemorojų?

Anot Gastroklinika.lt, hemorojaus atsiradimo priežastys labai įvairios ir skirtingos, tai gali būti lėtinis vidurių užkietėjimas arba priešingai – viduriavimas, sėdimas darbas, žalingi įpročiai – alkoholio vartojimas, rūkymas, mažas fizinis aktyvumas. Priežasčių išties daug, o hemorojaus negydymas gali baigtis liūnai – išmatų ir dujų nelaikymu, įvairiais išangės įplyšimais, pūliavimu, dideliais skausmais, hemoroidine mazgų nekroze, anaerobine gangrena, dėl kurios gali ištikti mirtis.

Kaip diagnozuojamas hemorojus?

Hemorojų gali diagnozuoti gydytojas chirurgas. Apžiūros metu specialistas ištiria tiesiosios žarnos  rauko būklę, hemorojaus išplitimą. Modernia įranga chirurgai taip pat patikrina ir tiesios žarnos gleivinę bei dalį riestinės žarnos. Ir nors ši apžiūra nėra pati maloniausia pasaulyje, tačiau ją atlikti būtina, norint nustatyti hemorojaus išplitimą ir paciento sveikatos būklę.

Kaip gydomas hemorojus?

Atsiradus ir išviešėjus hemorojui, jokios liaudies medicinos priemonės nepadės, būtina hemorojaus operacija, kurios metu chirurgas specialiomis priemonėmis ir įrankiais perriša arterijas, per kurias į hemorojų plūsta kraujas. Operacijos metu taikoma nejautra, todėl tai nėra skausminga procedūra. Pasak Gastroklinika.lt specialistų, paprastai tokia operacija trunka iki vienos valandos, o pacientas jau kitą dieną jaučiasi darbingas. Žinoma, norint, kad pooperacinis gijimo laikotarpis praeitų sėkmingai, būtina laikyti visų gydytojų rekomendacijų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.